روستای زیارت گرگان طبیعت بکرگلستان

روستای زیارت گرگان طبیعت بکرگلستان

روستای زیارت گرگان:

روستای زیارت در هفت کیلومتری جنوب ناهار خوران گرگان واقع شده است که توسط یک جاده جنگلی بسیار زیبا به ناهارخوران متصل شده است .

برای دیدن روستای زیارت، باید به استان گلستان و شهر گرگان سفر کنید و از آنجایی که نام همیشه با پارک ناهار خوران تداعی می شود، پیشنهاد می کنیم سری هم به این پارک بزنید تا با یک تیر دو نشان زده باشید.

 

هم استراحتی چند ساعته و پر کردن ریه ها از هوای سالم این پارک جنگلی و هم نزدیک تر شدن به سمت روستای زیارت. چرا که این روستا در ادامه جاده ناهارخوران به سوی کوهستان‌های جنوب شهر گرگان و در حدود 10کیلومتر جلوتر از ناهارخوران قرار دارد.

روستای زیارت که در میان دو دامنه کوهستانی و جنگلی قرار گرفته، این روزها هوای خنک و دلنشینی دارد و شاید بتوان گفت که یکی از بهترین گزینه برای فرار از گرمای آخرین روزهای تابستان است! در عوض، پاییز به نیمه نرسیده، روستای زیارت آنقدر سرد و بارانی می شود که عملا کمتر گردشگری به آنجا سفر می کند.

می گویند مردم روستای زیارت آنقدر آب و هوای سالم و تغذیه درست و اصولی دارند که میانگین سنی شان به بالای 100سال می رسد! بنابراین اگر گذارتان به این روستا افتاد، یادتان باشد که یک دستور تغذیه ای سالم و کامل از پیرمردها و پیرزنان روستایی بگیرید و به عنوان سوغات سفر با خود بیاورید!

پخت نان محلی توسط زنان روستای زیارت

این روستا در دره رودخانه «خاصه رود» قرار گرفته و در دامنه این رود گسترش پیدا کرده است. اگر می خواهید محدوده های این روستای در حال گسترش را بشناسید باید بگوییم که روستای زیارت از شمال به ناهارخوران و ارتفاعات «بندسر» و «خمام شهر»، از شرق به ارتفاعات «خال دره»، از غرب به ارتفاعات «ادیم» و «مازوکش» و «کمرسر» و از جنوب به آبشار و ارتفاعات پوشیده از جنگل محدود می رسد.

  البته به جز آبشار زیارت، چشمه آبگرم، امامزاده عبدالله (که نام روستا به دلیل وجود این امامزاده انتخاب شده) و همچنین بافت قدیمی روستا است که می توانند مهم ترین دیدنی های سفر شما باشند.


برای دیدن آبگرم روستای زیارت که به خاطر خواص درمانی اش همیشه شلوغ است، باید به حاشیه جنوبی روستا بروید و آن را در مجاورت امامزاده عبدالله ببینید. آبگرمی که در میان قدیمی های منطقه هنوز به نام گرماندو و گرماب شناخته می شود.

باآرزوی موفقیت

محمدرضا افراز-مزرعه کتول

/ 0 نظر / 30 بازدید