غذاهای محلی منطقه کتول-گلستان

غذاهای محلی منطقه کتول-گلستان

غذاهای محلی کتول

درکشورعزیزمان ایران ودرهر نقطه ازاین سرزمین زیبا وقتی قدم می گذاریم ؛می توانیم از جاذبه ها وگردشگری های آن لذت فراوان ببریم وبا استفاده وآشنایی با غذاهای سنتی ومحلی هر یک ازاستان های کشورمان می توانیم لذت این سفرها وگردشگری ها را جذابتر وبه یادماندنی تر کنیم ومطمئن هستیم که استان گلستان وشهرستان علی آباد کتول ومنطقه کتول هم ازاین قضیه مستثنی نیست ومی تواند با امکانات ولباس های محلی وغذا های محلی واماکن گردشگری ؛یادگاری به یادماندنی در تمام عمر درذهنمان ثبت کند

درمنطقه کتول علاوه بر آیین ها وسنت های بومی همچون موسیقی سنتی کتولی و رقص های محلی و لباس های محلی می توان به غذاها و شیرینی های سنتی همچون ترشو(نوعی آشسلف خورشت، بابتو (نوعی شیرینیخاکی(نوعی تنقلاتکندس او(عصاره میوه جنگلی کندس یا ازگیل وحشیترشی آلو گاوی و... اشاره داشت که جذاب برای گردشگران بوده و می تواند به عنوان سوغات وره آورد مناسبی برای گردشگران ومسافران این شهرستان باشد.

 

      

غذاهای سنتی علی آباد کتول به عنوان سوغات سفرهای فصلی و ره آورد سفر مسافران استان گلستان جاذب گردشگران است.این شهرستان با توجه به وجود اقلیم متفاوت و پتانسیل های گردشگری مناسب  و همچنین عبور زائران حرم رضوی ، علی آباد کتول همچنان از توجه وامتیاز ویژه ای برخوردار است. 

 

 استان گلستان در بحث جاذبه های گردشگری در کشور از جایگاه و رتبه خوبی برخوردار است و جزو استان های برتر دربحث خدمات دهی و گردشگری شناخته شده است.

 علی آباد کتول با داشتن جاذبه های فرهنگی و گردشگری و طبیعت بکر و زیبا به عنوان بهشت اکوتوریسم گلستان شناخته شده که در فصلهای مختلف سال از جمله نوروزوتمام فصول گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

باتشکر از زرین نامه

 نوش جان گوارای وجودتان

محمدرضاافراز-مزرعه کتول

/ 0 نظر / 297 بازدید