عزاداری تاسوعای حسینی مزرعه کتول بااستاندار گلستان

عزاداری شب تاسوعای حسینی شهرمزرعه کتول با حضور استاندار گلستان

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی با حضور استاندار گلستان،فرماندار شهرستان علی آباد کتول، نماینده علی آبادکتول در مجلس،ومسئولین این شهرستان در حسینیه صابری شهر مزرعه کتول برگزار شد.

استاندار گلستان حسن صادقلو در جمع عزاداران تاسوعای حسینی شهر مزرعه  کتول امام حسین (ع) را چراغی روشن بر تاریکی جامعه دانست و بیان کرد:

قیام عاشورا جامعه ی جهانی را به یک مدل عدالتمند راهنمایی می کند که هر فهمی غیر از این مدل نشانه ی عدم درک عاشورای امام حسین (ع) است.

استاندار گلستان گفت: انقلاب امام حسین (ع) مدل اساسی نجات بشر و امری مستمر برای معرفی راه حق و باطل در جامعه ی جهانی است.

 استاندارگلستان دشمنان امام حسین (ع) رابه سه گروه تشریح کرد:

گروه اول آن هایی که جسم امام حسین (ع) و یارانش را کشتند

گروه دوم آن هایی که سعی در حذف آثار ایشان داشتند

گروه سوم افرادی که به دنبال مخدوش کردن چهره ی امام حسین (ع) بودند

استاندار گلستان جریان دشمنان امام حسین (ع) در عاشورا را جنایتی منحصر دانست و افزود: اگر بشریت در داستان جنایت به دنبال یک واقعه باشد، در کربلا با بیش از ۲۱ جنایت، امری انحصاری در جنایت اتفاق افتاده است.

 

وی با اشاره به اهمیت دشمن شناسی در قیام عاشورای امام حسین (ع) اذعان کرد؛؛اکتفا به جسم امام حسین (ع) در دشمن شناسی قیام عاشورا نشانه ی عدم شناخت و درک صحیح ما از امام حسین (ع) است.

صادقلو در خصوص اشک بر امام حسین (ع) خاطر نشان کرد:

گریه ما بر امام حسین (ع) دارای اصالت و نمک واقعه ی عاشورا است که باید حفظ شود وایشان تاکید کردند نباید برای هدف مقدس از سلاح نامقدس استفاده کنیم.

 

ایشان خاطر نشان کرد: مداحان در گریاندن مردم برای امام حسین (ع) در حفظ تاریخ و عدم تحریف واقعه عاشورا مراقبت کنند.

استاندار گلستان با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ عاشورایی در جهان گفت:

سید حسن نصرالله نیز یکی از افرادی است که با استفاده از فرهنگ امام حسین (ع) و عاشورا در مقابل دشمن ایستاد.

صادقلو در پایان با بیان اینکه امام حسین (ع) هیچ گاه از دشمن تقاضا نکرد، گفت: مبنای قیام امام حسین (ع) مبارزه با ظلم، خواری، کفر و احیای دین بود که باید در انتقال این اصول به نسل بعد درست عمل کنیم.

باقبولی عزاداری

محمدرضا افراز-مزرعه کتول

/ 0 نظر / 21 بازدید