آبشارهای پاکندس گالیکش طبیعت آبی گلستان

آبشارهای پاکندس گالیکش طبیعت آبی گلستان

آبشارهای پاکندس

آبشارهای پاکندس در استان همیشه سرسبزگلستان وشهرستان گالیکش واقع است. در سه کیلو متری شمال روستای فارسیان آبشارهای پله کانی دره قره قا بطول 3 کیلومتر که از کوهپایه های منطقه پاکندس سرچشمه گرفته و تا دیو چشمه تداوم دارد در تمام فصل زمستان و بهار جلوه خاصی به منطقه بخشیده است.

بعد از گذر از روستای فارسیان و حدود 3 کیلومتر حرکت در جاده سیجان، یک کیلو متر قبل از رسیدن به دو راهی سیجان به پاکندس به این آبشارها خواهید رسید.با پارک ماشین در کنار جاده و 300 متر پیاده روی در راه کفی و خوب به این آبشارها خواهید رسید. البته این نکته هم قابل توجه است که این مکان طبیعی، زیبا و دیدنی همچنان بکر مانده و تابلو و راهنمایی برای مسافران و افراد در حال گذر از این مسیر وجود ندارد. 

آبشارهای پاکندساین آبشارهای زیبا با توجه به دسترسی آسان آنها حتی برای مردم منطقه هم شناخته شده نیست و تاکنون کمتر کسی از این مناظر زیبا و کم نظیر دیدن کرده است.

روستای فارسیان در 22 کیلومتری شرق شهر گالیکش ، در استان گلستان قرار دارد . این روستا در منطقه ای کوهستانی قرار دارد و کوه های سر به فلک کشیده اطراف آن را فرا گرفته اند . کوهستانی پوشیده از جنگل ،‌ با درختان سرسبز بلوط و افرا چهره ی منطقه را بسیار دیدنی نموده است.

فارسیان از سمت شرق با روستای کیارام ، از جنوب شرقی با روستای فرنگ و از جنوب با روستای لیرو و از ناحیه شمال با روستای سیجان همسایه است. در فصل تابستان به عنوان منطقه ای ییلاق نشین از سوی برخی از ساکنان شهر گالیکش انتخاب می گردد.

وجود چشمه سارهای زلال در فاصله ای بسیار نزدیک به روستا باعث شده است تا در ایام تعطیل از نقاط دور و نزدیک جمعیت کثیری برای گذران اوقات فراغت به این منطقه سفر کنند. دسترسی به این منطقه از طریق جاده ارتباطی گالیکش به آبپران و سپس به فارسیان و فرنگ امکانپذیر است.

با آرزوی سلامتی وتندرستی

محمدرضاافراز-مزرعه کتول

/ 25 نظر / 73 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طوبی گلستانی

سلام با افتخار لینک شدید در صورت تمایل میتوانید خبر نگار افتخاری سایت ما باشید واخبار شما به نام خودتان در سایت درج خواهد شد

رز

سلام، وب خوبتون لینک شد[گل]

هرزال

شک نکن من اگر کفنی داشتم پیش‌پایِ نیامدن‌هایت می مُردم! [گل]

تی تی

سلام بزرگوار بسیار ممنون سر زدید .وب بسیار زیبا و جالبی دارید ...موفق باشید در پناه حق..../

تی تی

سلام بزرگوار بسیار ممنون از پیام های ارزشمندتون...موفق باشید].... وب بسیار زیبا و جالبی دارید ./

mehrsav

موفق کسیه که با آجرهایی که به طرفش پرتاب میکنند . خانه ای بنا کند .

مسی

حدیثی از امام پنجم (ع):به تو خیانت می کنند تو مکن-تورا تکذیب می کنند آرام باش - تورا می ستایند فریب نخور - تورا نکوهش می کنند شکوه مکن - مردم شهر از تو بد می گویند اندوهگین مشو-همه مردم تو را نیک می خوانند مسرور مباش " آنگاه از ما خواهی بود. سلام خسته نباشی.برخورد هرکس بیانگر شخصیت واقعی و خود درونی هر فردیه پس نبوند با همچین ادمی کلنجار بری بهتره دیگه بهش سر نزنیم تا تنبیه هابو. شماره ها همه کتولی نین اما از استان خودما هستن1-2-8-20-25-33-45-47-48-49-52-72-74-77-78-106-108-98-101 مؤید باشی.

چیچک

سلام بزرگوار بسیار تشکر از حضور پرمهرتان مثل همیشه عااااااااالی دست مریزاد[گل][گل][گل][گل][دست][دست][دست]

mehrsav

برای کشتن یک پرنده یک قیچی کافی است پرهایش را بزن .. . خاطره پریدن با او کاری می کند که خودش را به اعماق دره‌ها پرت کند . .

از فاصل ابادArezoO

ممنونم واقعا که خیلی زحمت کشیدین.[تایید]