آبشار آلامن (اوترنه)طبیعت زیبای کتول

آبشار آلامن (اوترنه)طبیعت زیبای کتول

آبشار آلامن

آبشار آلامن در شهرستان علی آباد کتول سرزمین آبشارهای رویایی ایران در استان همیشه سرسبزگلستان واقع است. این آبشار که به آبشار اوترنه نیز شناخته می شود در غرب روستایی به همین نام و در دل جنگلهای کبودوال شهرستان علی آباد کتول قرار گرفته است.

 ارتفاع آبشارآلامن(اوترنه) در حدود 7 متر است و از یک دیواره صخره ای به پایین می ریزد که در پایین این آبشار حوضچه ای به عمق 1 متر ایجاد شده است.

روستای آلامن در غرب جاده ارتباطی فاضل آباد به محمدآباد کتول قرار دارد که این روستا از مناظره طبیعی ودیدنی فوقالعاده ای برخوردار است.که ازجمله آنها میتوان به آبشار اوترنه و جنگل ازداری و دره آبدوان  و  دره چلم  و دره چوبکش  و چشمه جوشان آلامن اشاره کرد.

اقوام روستاغالبا دیلم ،دیلم کتولی،دوستی دیلمی و حسینی هستند وازنظرشغلی مردم روستا اغلب کشاورز هستند که در کنار آن نیز دامداری انجام میدهند. آبشارهای زیاد و جنگل‌های زیبایی نیز در منطقه وجود دارد که دره بیزاران و جنگل ادان از آن جمله است.

محصولات کشاورزی مردم روستا عبارتند از::: سویا،گندم،برنج،کلزا و جو والبته در قدیم کاشت پنبه و توتون هم رواج داشته است .

محصولات دامداری مردم روستا عبارتند از::: شیر ،پنیر،ماست،کره،دوغ و چکیده است.

چشمه جوشان آلامن

موفق باشید

محمدرضاافراز-مزرعه کتول

/ 22 نظر / 123 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرهاد

چه بر سر زمستان آوردی بهاری شده؟ من نگران درختانم بعد از رفتن تو! [گل]

فرهاد

با ضرب المثل خروس بي محل آپم بياي خوشحال ميشم[گل] . مثل هر شب هوس عشق خودت زد به سرم چنــد ساعت شده از زندگیــــم بی خبرم این همه فاصله ، ده جاده ، صد ریـــل قطار بال پــروازِ دلـــم کــــو که به سویت بپرم ؟ [گل]

زرین نامه

سلام خداقوت پایگاه خبری تحلیلی زرین نامه شما را دعوت کرده است [گل] لطفا تشریف بیاورید و حرفاتون رو در مورد 9 دی بزنید : http://zarinnameh.ir/special/11371 منتظرحضورتان هستیم . [گل]

سحر منتظرالمهدی

سلام با*پوسترهای حماسه ی ۹دی*بروزم اګه تصمیم داریدبرا ۹دی پست بزارید میتونید از این پوسترها استفاده کند اللهم عجل لولیک الفرج

انسان

سلام...انشاا...موفق باشید [گل]

عليرضا

ولادت با سعادت پيامبر نور و رحمت « رحمت العالمين » و مصدر اخلاق عظيم الهي حضرت محمد مصطفي (ص) و ميلاد مسعود ششمين سپهر تابناك امامت و ولايت و شگوفاگر معارف اسلام ناب محمدي حضرت امام جعفر صادق (ع) بر شما و عموم مسلمين مباركباد .

mehrsav

********** اخر از سمت خدا انکه نیامد امد چهارده تن همه با نام محمد امد شب شکست و به زمین بارش مهتاب امد عشق برقی زد و بر هر دل بی تاب امد ولادت پیامبر مهر و رحمت حضرت محمد مصطفی مبارک باد

عليرضا

امام على عليه السلام فرمود : إيّاكَ أنْ تُحِبَّ أعداءَ اللّه ِ، أو تُصفِىَ وُدَّكَ لِغَيرِ أولِياءِ اللّه ِ، فَاِنَّ مَن اَحَبَّ قَوماً حُشِرَ مَعَهُم . مبادا دشمنان خدا را دوست بدارى يا دوستى خود را براى غير دوستان خدا خالص گردانى ، زيرا هركسى گروهى را دوست بدارد ، با آنان محشور مى گردد .

دختر جنوبی

موفق باشین[گل]