آبشار رنگو گرگان طبیعت باصفای گلستان

آبشار رنگو گرگان طبیعت باصفای گلستان

آبشار رنگو

آبشار رنگو گرگان در استان گلستان واقع است.این آبشار در 15 کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع گردیده است. محیط پیرامون رودخانه رنگو دارای هوای خنک و لطیف و با درختان سربه فلک کشیده پوشانده شده است. هرچند آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد ولی به دلیل بستر نیم دایره‌ای که دارای یک محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی با حجم آب به نسبت قابل توجه، منظره‌ای جالب و دیدنی را بوجود آورده است. این مجموعه فاقد امکانات تفرجگاهی برای علاقمندان به طبیعت است.

جنگل رنگو دارای گرمابه قدیمی – امامزاده ابراهیم می باشد و از لحاظ طبیعی دارای طبیعت زیبا اطراف آبشار- دره های مسیر رودخانه های منطقه می باشد . و همچنین حدود 5 ساعت پیاده روی در امتداد دره و رود خانه آبشار رنگو خودنمایی می کندمکان ها و شهر های اصلی در مسیر : از مسیر پارک جنگلی و روستای توشن در 5 کیلومتری جنوب گرگان قابل دسترسی است.

آغاز ورودی جاده جنگلی رنگو، با ویرانه های یک گرمابه قدیمی روبرو می شویم که سالیان سال است متروک افتاده و کمی جلوتر از آن گورستان قدیمی روستا جلب نظر می کند. در ادامه مسیر رودخانه، دره به ارتفاع بیش از پنجاه متر نمایان می شود که دو سوی آن درخت های بلند شاخه در شاخه هم انداخته اند.

پیش از رسیدن به آبشار رنگو، کمپ رنگو نیز در بین راه قرار دارد. این کمپ برای اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان، تعبیه شده است. مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل جنگل های پردرخت و تاریک منطقه، مسیری واقعا سخت و گمراه کننده بوده و لازم است حتما از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. در مسیر آبشار امامزاده ای به نام امامزاده ابراهیم نیز جلب توجه می کند که بنای آن به تازگی مرمت و بازسازی شده است. علاوه بر آبشار اصلی رنگو، در مسیر رودخانه جاری در میان جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی ایجاد شده که هر کدام جلوه خاص خود را دارند.

پیروز وسربلندباشید

محمدرضا افراز-مزرعه کتول

/ 0 نظر / 83 بازدید