مراسم عزاداری محرم درشهرمزرعه کتول

مراسم عزاداری محرم درشهرمزرعه کتول

باز محرم شد و شور نوای حسینی به پا خواسته است، محرم که می شود در رگ های مرده ما خون می دود، در چشم های خشک شده ما  چشمه اشک به جوشش در   می آید و باران حیات بخش عشق حسینی بر قلب های قفل شده یمان باریدن می گیرد و ما زنده می شویم.

ماه محرم,عزاداری محرم,اعمال ماه محرم

محرم که می شودسرزمین ها، شهر ها و روستاها از سکون و سکوت در می آیند و جانی دوباره می گیرند، شور محرم که به پا می شود عقل ها انگشت حیرت به دهان برده و در عجب می مانند که این چه سودایی است که پس از قرن ها هنوز اینگونه تازه است؟

نحوه مراسم عزاداری سالارشهیدان درمزرعه کتول

مراسم عزاداری اهالی محترم ومتدین ومذهبی شهرمزرعه کتول ازتوابع علی آبادکتول دراستان گلستان درحسینیه صابری باحضورگرم وپرشورعزاداران حسینی برگزارشد که دراین مراسم مردم ارادت خودرابه خاندان آقا اباعبدالله الحسین (ع)وساحت مقدس آقاامام زمان نشان داده اند که مراسم عزاداری با دو روش سینه زنی ومراسم مختص منطقه کتول به نام سرپاسینه به اجرادرآمد که این مراسم با صدای دلنشین مداح اهل بیت برادربزرگوار حسین گوکلانی وهیئت انصارالحسین (ع)که همین مداح بنیان گذارش بوده به اجراء درآمد.

دراین نوع سینه زنی مداح دروسط می ایستد وسینه زنان حسینی دراطراف مداح حلقه می زنندودرعکس عقربه های ساعت حرکت می کنند وسینه زنی می نمایند واین حلقه ها به 2یا3ردیف هم می رسد که شور وحال وهوای محرمی خاصی دارد.

 

 مراسم سینه زنی محرم بامداحی برادر ارجمند حسین گوکلانی

ذکر مصیبت توسط مداح اهل بیت برادر حسین گوکلانی

پذیرای وصرف چای به عزاداران حسینی

عرض ارادت وتسلیت محرم حسینی به جناب مهندس اسماعیل مهاجراستادو وبلاگ نویس گروه کوهنوردی زلان مزرعه کتول

التماس دعا

باعرض تسلیت

محمدرضا افراز-مزرعه کتول

/ 0 نظر / 15 بازدید