بازدید دیپلمات های خارجی از آبشار کبودوال

بازدید سفرا و دیپلمات های خارجی از آبشار کبودوال درعلی آبادکتول

۳۲سفیر و دیپلمات خارجی به همراه جمعی از هنرمندان از آبشار کبودوال در این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، این میهمانان خارجی بمناسبت هفته گردشگری و برگزاری هفتمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین به استان گلستان و این شهرستان سفر کرده بودند.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان علی آباد کتول دراین راستا گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی زمینه تبادل فرهنگی بین اقوام وملل پدید می آورد.

یاسر قندهاری افزود: دراستان هایی مانند گلستان که به ایران کوچک مشهور است با چنین فعالیت هایی می توان آداب ،سنن و رسوم اقوام مختلف ایرانی که با فرهنگ اسلامی عجین شده است را به شیوه های مناسب به همگان معرفی نمود.

یکی از جاذبه های استان گلستان وجود جنگل های انبوه است که با زیبایی های خدادادی وبی بدیل خود می تواند نظرهر بیننده ای را جلب کند و در این میان جلوه های ویژه شهرستان علی آباد کتول درنوع خود بی نظیر است.

قندهاری اذعان داشت: وجود جنگل های زیبا ،آبشار کبودوال بعنوان بزرگترین آبشارخزه ای جهان از جمله ظرفیت های این شهرستان برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به تور یک روزه استان گردی سفیران در حاشیه جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین، افزود: این بازدید با هدف معرفی پتانسیل ها و توانایی های گردشگری استان گلستان و علی آبادکتول در سطح ملی و بین المللی انجام شد.

همچنین در حاشیه بازدید سفیران وهنرمندان از آبشار کبودوال، اجرای موسیقی مقامی این شهرستان توسط گروه موسیقی نجوای کتول اجرا شد.

سفرای حاضر در این سفر از کشورهای سوئد، فنلاند، ترکمنستان، بنگلادش و برخی دیگر کشورها بودند.

موفق وسربلند باشید

محمدرضا افراز-مزرعه کتول

/ 0 نظر / 10 بازدید