آبشارکبودوال علی آبادکتول آبشارخزه ای جهان

علی آباد کتول سرزمین آبشارهای رویایی ایران

آبشارکبودوال

کبودوال آبشاری واقع در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر علی آباد کتول سرزمین آبشارهای رویایی ایران از توابع استان گلستان است.در ضلع جنوب شرقی شهرستان و در دل جنگل و دامنهٔ کوه هارون به فاصلهٔ ۴ کیلومتری قرار دارد.

کبودوال تنها آبشار خزه‌ای ایران است.که در ابتدای جاده آن سد خاکی بزرگیاحداث شده است.آبشار کبودوال در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر علی آبادکتول واقع شده است. آبشار کبودوال که از چشمه‌های جنوبی تشکیل گردیده در عمق دره‌ای که جنگل انبوهی آن را پوشانده واقع گردیده‌است.


در حال حاضر کمتر مسافر و گردشگری است که به گلستان سفر کند و به علی آباد کتول نرود و از جاذبه های مختلف شهرستان مانند آبشار کبودوال دیدن نکند.

700 متر از مسیر دسترسی این آبشار سنگفرش است ودارای سرویس های بهداشتی، آلاچیق، نمازخانه وفروشگاه صنایع دستی و موزه تاریخی و طبیعی می باشد.آبشار کبودوال از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان بوده و اقدامات لازم از نظر امکانات گردشگری در آن مهیا شده است.

مهمترین کاری که در سالهای گذشته برای این محل انجام شده، احداث پاسگاه نیروی انتظامی برای امنیت گردشگران بوده که در این منطقه مستقر شده است.

پیروزوسربلند باشید

محمدرضاافراز-مزرعه کتول


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: علی آباد کتول سرزمین آبشارهای رویایی ایران , کبودوال آبشارخزه ای جهان , گردشگری علی آبادکتول , علی آباد کتول شهرییلاق نشین گلستان


تاريخ : ۱۳٩٤/۸/۱٧ | ٤:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمدرضا افراز | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.